Listopad 2012

Polibek katany

30. listopadu 2012 v 14:00 | Miko-chan |  Recenze

Název: Polibek katany
Autor: Rinko Ueda
Recenze:
Japonsko, ve druhá polovina 16. století. Feudální páni mezi sebou bojují o nadvládu nad zemí a éra nindžů a samurajů je v plném rozpuku. Mladinkou Kaguju to však příliš netrápí. Ze své minulosti si nepamatuje ani jedinou věc a od doby, kdy ji nalezli v bambusovém háji se zády rozseknutými katanou, se v místním nevěstinci stará o děti prostitutek. Tam také jednoho dne potkává Hanzóa, pravidelného zákazníka nevěstince a pohledného válečníka klanu Tokugawů, a její život se začíná obracet vzhůru nohama. Hanzó, kterého dívka zaujme, si ji vyžádá jako společnici a také Kaguju to k hezkému mladíkovi silně přitahuje. Mohlo by se zdát, že románek je na spadnutí, ale pak se o slovo začnou hlásit ztracené vzpomínky...

Můj názor:
Kresba moc krásná, námět takyi když trochu ohraný, ale mě to přišlo moc... Uspěchané. Až moc brzo poznali, že se zamilovali. Navíc jsou tam dva příběhy, a ten druhý se taky uspěchal, takže to mě na tom celkem odradilo. Ale jinak je to dobré, jako normální překládaná manga. Trošku divná jména, slova jako just (Když jsem tam přečetla: A just zkazím! jsem se rozřehtala, nakonec jsem skoro nemohla dýchat.)
A hodnocení:
6/10

Menší změny

12. listopadu 2012 v 19:20 | Miko-chan |  Naše kecy
Gomenasai, ale však víte je čtvrtletí. Dnes jsme psali ze dvou předmětů zítra píšem taky a pozítří z matiky a je toho moc takže budu celkem neaktivní (Psát takový článek hned po zrušené pozastavení je pro mě hrozné věřte tomu)
Každopádně tohle není lavní důvod proč píšu tento článek. O prázdninách jsem měla jako obvykle Yuyuhakushománii, myslela jsem že to přejde, ale nepřešlo. Pořád objevuju další a další skvělé anime. Naruto je furt nej, ale věcí o Narutu už znám tolik, nebaví mě čekat než přijde další díl a navíc filler. Takže sleduju další anime a o japonsku a o světě vůbec jsem se toho dozvěděla tolik! Hlavní pointa: Naruto je hlavní anime blogu, ale ot teď budou přibívat další anime. Jestli se vám to nelíbí klidně si mě odeberte z SB, ale budu ráda když nebudete jen tak přihlížet a taky občas napíšete nějaký komentář.
Dále k SB. Ještě jsem si nesmazala Gaarinku, Minami pochybuju, že přijde. Jestli ano ať mi napíše do komentářů. Měním si Natsumi na novou adresu, a po napsání tohodle článku vás oběhnu.
A naposled: Tímto končím s We-love-japan. Je mi líto není čas, přidám jeden článek za měsíc, a to jsem ještě ta nejaktivnější. Teď nevím co se děje, ale tohle je moje finální rozhodnutí.
I po skončení čtvrtletí mě tu moc neuvidíte pracuju na jednom projektu a neřeknu o čem, protože pak by můj elán zmizel.
A teď se jdu šprtat. Hodně štěstí vám všem! Ať to nějak zvládnete
Edit. Plus tu nebudu kvůli sázce, že vydržím týden bez počítače

Evoluce

4. listopadu 2012 v 19:51 | Miko-chan |  Ostatní

To byl vážně dobrý nápad nakreslit to, mně se ty obrázky hrozně líbí nevím proč. :D

Jak nemáte rádi spoilery, čtěte jen na vlastní zodpovědnost
A teď, mina-san, na Naruhina můžete nejspíš zapomenout. A na Nejiten taky... Jednoduše vysvětleno jsem prokletá. Jako vždycky, Zetsuen no Tempest furt nedali přeložené, ale já se na to strašně těšla a začala jsem číst mangu. Kapitola s názvem 'Happy New Year' já na to Silvestr!! *^_^* (Nejlepší svátek) Ale... Strana 48. Jsem nahodila xicht jako Mahiro. a pak: "Naaaniii?!" Ideální konec je... Yoshino v závěrečném boji zemře a odejde za Aikou, Mahiro se nasere a nějak porazí Samona. A pak se Hakaze dostane zpátky do Japonska a happyend! Já jsem prokletá! PROKLETÁ!! Jediný, fakt jediný pár ze všech, které jsem chtěla aby se kdy staly se stal jeden. Nakonec ještě skončí Mahiro s Evangelin. Jashine!